hidden

Trendlife Hotels Torba

Muhteşem Konum


Trendlife Hotels Torba, Muhteşem Konumu İle Hem Sakin Bir Koyda Tatil Yapmanızı Hem de Eğlencenin Tam Ortasında Olmanızı Sağlamaktadır.

Türkiye'nin Gözbebeği, En Güzel Koylara Ev Sahipliği Yapan, Yeşil ve Mavinin Muhteşem Buluşması Bodrum'un Tarihi, Doğası, Gece Hayatı, Balıkçı Köyleri, En Trend Mekanları, Otelimize sadece bir kaç kilometre uzaklıkta Keşfetmenizi Bekliyor !
Bodrum Milas Havaalanı 20 Dakika Sürüş Mesafesindedir.
Bodrum Merkez — 5 km
Bodrum Otogar - 1 km


Otele Uzaklık 13 km.

Cennet Koy

Bodrum'da Yeşil ve Mavinin İçiçe Geçtiği En Muhteşem Koy. Bu Doğa Harikası Koyu Görmeden Bodrum'dan Ayrılmayın.

image
Otele Uzaklık 5 km

Bodrum Merkez

Doğası, Tarihi, Alışveriş Mekanları, Gece Hayatı ile Bodrum Merkez Otelimize Sadece 5 Km.

image
Otele Uzaklık 5 km.

Bodrum Kalesi

1406-1523 yılları arasında inşa edilen St. Jean Şövalyeleri'nin kalesi, kare planlı, 180 x 185 m ölçülerindedir. İç kale içinde değişik ülke adları verilmiş kuleler bulunmaktadır. En yüksek kule deniz seviyesinden 47,50 m yükseklikte olan Fransız Kulesi'dir. İç kaleye 7 kapı geçilerek ulaşılır. Kapılar üzerinde armalar bulunmaktadır. Armalar üzerinde haçlar, düz veya yatay bantlar, ejder ve aslan figürleri bulunmaktadır. İç kalede Sapelin alti dahil olmak üzere 14 sarnıç vardır. Kale korugani, çiftli duvarlar arası su hendeği, asma köprü, kontrol kulesi, II. Mahmut tuğrası kalenin göze çarpan yerlerindendir.

image
Otele Uzaklık 5.8 km

Halikarnas Mazolesi

Halikarnas Mozolesi, Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından Halikarnassos'ta yaptırılmış, Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri sayılan, kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çatısıyla da Mısır mimarisini andıran oldukça büyük boyutlardaki mezar. Bu öneminden dolayı kendinden sonra gelen, aynı stildeki tüm yapılara mozole denmiştir. Mozole alanı bugün açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir. İçeri girildiğinde sağda Bodrum tipi bir ev görülmektedir. Solda görülen uzun yapı içinde Mausoleion'la ilgili kabartmalar, maket ve bazı çizimlerle yapıya ait mimari parçalar sergilenmektedir.

image
Otele Uzaklık 5.5 km.

Bodrum Antik Tiyatro

Antik Tiyatro Halikarnassos Antik Kentinin kuzeyinde yer alan ve nekropol olarak kullanılmış olan Göktepe'nin güney yamacına denk gelmektedir. M.Ö. 4. yüzyıla tarihlenen bu görkemli yapı Roma İmparatorluk Çağı öncesi tiyatroların tüm özelliklerini yansıtmaktadır. At nalı şeklinde oyularak oturma kademeleriyle birlikte kabaca biçimlendirilmiş ana kaya üzerine yerleştirilen mermer bloklarla inşa edilmiştir. Oturma sıraları ortadan yatay olarak geçen (Diazoma) bir yolla enine ikiye ayrılmıştır.

image
Otele Uzaklık 6.3 km

Sualtı Müzesi

1960 yılında George F. Bass’ın Antalya-Finike-Gelidonya Batığı’na ait eserleri kaleye getirmesiyle birlikte kalede bir müze deposu oluşturulur. Haluk Elbe’nin atanmasıyla müze düzenlenir ve 6 Kasım 1964’te “Bodrum Müzesi” adıyla ziyarete açılır. Bodrum Müzesinde sergilenen eserlerin büyük bir kısmının sualtı buluntusu olması nedeniyle 25 Mart 1981 tarihinde “Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi” adını alır. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise sayılı sualtı arkeoloji müzeleri arasında yer almaktadır.

image

Trendlife Hotels Torba

Keşfedin!


image

TATİLDE YENİ TREND

© 2019 TRENDLİFE HOTELS 2021. All rights reserved.

Created by: wesAJANS